Személy szerint fontosnak tartom, hogy támogassak olyan szervezeteket, kezdeményezéseket, amelyek értéket teremtenek és másoknak, embertársainknak segítenek.
Az üzlet, a vállalkozás, a pénz nem minden - valamit mindig kell, hogy visszaadjunk a városunknak, a közösségünknek, a Hazánknak, vagy olyan célokat támogassunk távolabb, a Világ más részén, amelyek jobb élethez segítik embertársainkat.
Az elmúlt évek során több hazai és külföldi nonprofit, illetve más civil szervezettel megismerkedtem és lehetőségeimhez mérten, anyagilag vagy szakmai ismereteim felhasználásával igyekeztem őket segíteni.
A Rumie-val az ENSZ Online Önkéntes (UN Online Volunteers) tagjaként ismerkedtem meg évekkel ezelőtt. Tetszett, hogy nonprofit szervezetként, innovatív technológiát használ arra, hogy a világ minden táján hozzáférést biztosítson a legmodernebb és legjobb online elérhető tanulási tartalmakhoz az elmaradott helyeken élő közösségek számára, különösen azok számára, akiknek nincs vagy csak kevés internetkapcsolatuk van.
LearnCloud Volunteer-ként az interneten fellelhető videó, képi és szöveges anyagokat gyűjtésében, rendszerezésében vettem részt.
Ezeket a tudásanyagokat, amelyek az elmaradott országokban élő gyermekek számára segítettek a matematika, idegen nyelvek és más tananyagok elsajátításában, a Rumie Initiative a tanulást segítő tabletekkel együtt juttattal el.
A Rumie azóta már kibővült-átalakult, de működése évei alatt a szervezet számos díjat is kapott. 2014-ben a Rumie-t a Global Entrepreneurship Week a "Legjobb társadalmi startupnak" választotta. 2015-ben a szervezet végigment a Y-Combinator Imagine K-12 akcelerátoron. 2015-ben a szervezet elvégezte a Y-Combinator Imagine K-12 akcelerátort. 2016-ban az amerikai Kongresszusi Könyvtár a Rumie-t az írástudás népszerűsítéséért díjjal tüntette ki. 2017-ben a Rumie megnyerte a Google.org Impact Challenge versenyt.
A Gyógyító Nőkért Alapítvány alapítóinak hitvallása az, hogy az egészségügy különböző területein dolgozókra, és általában a nőkre nehezedő terhek sokaságát segítsenek csökkenteni, kezelni.
Ehhez szakmai programok szervezésével, kiadványokkal, képzésekkel és ingyenes pszichológiai tanácsadással járulnak hozzá.
Az Alapítvánnyal néhány évvel ezelőtt ismerkedtem meg, miután súlyos betegségemmel kritikus állapotba kerültem. A betegágyról végigkövettem, amint egészségügyi dolgozók, nővérek-ápolók, orvosok mindent megtesznek értem - és a többi betegért is - , hogy az életemet megmentsék és minél előbb felgyógyulhassak. Ehhez úgy a szakmai munkában, mind emberi oldalról a legtöbbet kaptam a Szegedi Klinikák egészségügyi dolgozóitól, amit nagyon köszönök itt is.
Az egészségügyben dolgozók munkája rendkívül leteherhelő fizikailag, mentálisan és érzelmileg is; az Alapítvány abban segít, hogy a terheket viselő egészségügyi dolgozók holnap is ott tudjanak állni a betegágyak mellett és segíthessék azokat, akiknek az egészségi állapota miatt erre szüksége van.
Fiatalos, lendületes és tettrekész csapatot ismerhettem meg az Utcáról Lakásba Egyesületnél (ULE), akik a lakhatási nehézségekkel küzdők részére segítenek.
Több programot is működtetnek és együttműködnek más civil szervezetekkel és önkormányzatokkal is, hogy ezen társadalmi problémákban minél több embernek és hatékonyabban segíthessenek.
Kunyhóból lakásba programjuk keretében saját erejükből önkormányzati lakásokat újítanak fel, hogy az otthontalan családok számára a lakhatásuk megoldódhasson.
Adj munkát programjukban a munkavállalásban is segítséget nyújtanak úgy, hogy a munkavállalókat összekötik a potenciális munkaadókkal és segítenek a kezdeni lépéseket megtenni egy új élet felépítéséhez.
A fentiek mellett szolidáris lakhatásban és albérlet-támogatásban is aktívan tevékenykednek, de aktívak szemléletformálásban és előremutató partnerségek kialakításában is.